Bijlage Grimmen

Genealogie van de familie uit Grimmen

G. H(e)inrich, 1743 burger van Grimmen (1), 1770-1790 scheepskapitein in Stralsund, twee kinderen:

G.1. Joachim Andreas, † vóór 1849, onderof­fi­cier, inva­lide geraakt, arbeider, leraar in Grimmen, ∞ Barbara Maria Klercke/­Klähr/Klärn, † vóór 1849, kinderen:

G.11. Johann Heinrich Friedrich, * Greifs­wald, postbo­de te Greifswald, ∞ Gusta­va Caro­lina Charlotta Johanna (Charlotte) Barthol­di, * Greifswald 1804, † Stralsund (St Jürgen) 19-11-1871. (2), kind:

G.111. Sophie Emilie Mathilde, * Greifswald 29-10-1842, ∞ Stralsund (St Marien) 20-11-1866 Johann David Theodor Trost, * Wolgast 24-12-1837, jager, zoon van Gottfried Trost en Dorot­hea Elisabeth Parchen. (3)

G.12. August Franz, † Hamburg, koopman in Bazel en Ham­burg, ∞ Henriette Louise Egine Wagener, * Hamburg 04-02-1830, † Hamburg 23-04-1905, dochter van Eduard Martin Wagener en Henriette Catharina Margaretha Glahn, kinderen:

G.121. Marie Auguste, * Hamburg 02-07-1854, † Hamburg 15-12-1902, ∞ George Emil Adolph Riewe, dochter 1880 en zoon 1882.

G.122. Carl August Theodor, * Hamburg 1857, † Hamburg 25-07-1878.

G.123. Amandus Theodor Wilhelm, * Hamburg 07-10-1858, † Hamburg 24-06-1883, ∞ Hamburg 11-05-1883 Auguste Elisabeth Wilhelmine Bettels, * 06-06-1858, dochter van Heinrich Conrad Christoph Bettels en Sophie Marie Catharina Dreyer, (∞2 1891 Friedrich Emil Otto Schäfer).

G.124. Francisca Henriette Margaretha, * Hamburg 30-01-1860, † Hamburg 18-10-1917, ∞ Hamburg 19-05-1894 Christian August Henri Arnold Krug, * Hamburg 16-10-1849, † Hamburg-Eppendorf 04-08-1904, componist, dirigent, hoogleraar in Hamburg, zoon van Diederich Krug (1821-1880), weduwnaar Henriëtte Seester (1854-1885), uit laatste huwelijk een zoon 1895 en dochter 1896.

G.125. Ludowine Adelaide Henriette, * Hamburg 01-06-1862, † Hamburg 18-01-1942, ∞ Hamburg 09-04-1884 Caesar Adolph Edmund Harries, * Hamburg 21-08-1855, zoon van Adolf Ernst Steffens en Sophie Wilhelmina Möller, weduwe Harries, zoon 1885, zoon 1886 en dochter 1889.

G.126. Maria Martha, * Hamburg 10-02-1865, † Hamburg 21-11-1908.

G.13. Ludwig Johan Friedrich, * Greifswald 1812, † Greifswald 27-07-1879, bouwgezel in en burger van Grimmen 28-03-1840, diploma meesterbouwer in Stralsund 19-03-1852, daarna vermoedelijk aangesteld in Wolgast, ∞ Wilhelmine Fre­derike Plötz, † Greifswald 26-01-1885, dochter: (4)

G.131. Friederieke, ∞ Wilhelm Penz, kinderen Minna Friedchen Therese (1878), August Carl Max (1879) en Emma Sophie Christine (1881).

G.14. Charlotte Caroline Henriëtte, * Grimmen? 08-02-1819, † Stral­sund 27-11-1897, ∞ Stralsund (St Jakobi) 01-05-1849 Carl Ferdinand Hasenbusch, * 24-07-1818, † Stra­lsund (St Marien) 01-08-1882, metse­laar te Stra­lsund, zoon van Johann Christoph Hasen­busch (koper­smid) en Maria Eleonora Fleming, kinderen: 1. Auguste Karoline Wilhel­mine Maria (1850-) ∞ Schmidt, 2. Fran­ziska Karoline Wilhelmine Friederike (1852-) ∞ Galdow­ski, 3. Wilhelm Heinrich Theodor (1854-), 4. Frederica Gustava Agneta (1857-) ∞ Schöning. (5)

G.15. Anna Dorothea Josephine, * Grimmen 1820, † Stral­sund (St Johannis Armenhaus) 27-07-1900, ∞ Stral­sund (St Jakobi) 04-11-1855 Johann Hein­rich Chris­tian Murswick, * Dumsevitz (op Rügen) 08-09-1815, † Stralsund 03-12-1884, burger en daglo­ner te Stral­sund, zoon van Chris­toph Murswick (herders­baas) en Maria Dorothea Catharine Friederike Witt­mutz, neef van de eigenaren van Mursewiek bij Lie­schow op Rügen. Kinderen: 1. Franz Karl Christian (1856-), 2 …, 3. Friederi­ke Johanna Sophia Dorothea (1862).­ (6)

G.2. Carl/Gustaf Wilhelm (7), * Stralsund (St Marien) 09-1774, 15/19-03-1785 of 22-03-1788, † Wendorf (bij Wismar) 01-03-1864 of Neu Gülze 15-01-1869, kleerma­ker, bediende, schoolconciërge en vanaf 1806 leraar in Grapenstieten, later schoolleraar in Wendorf, ∞1) Wismar (St Geor­gen) 01-10-1815 Dorot­hea (Catharina) Magda­lena Tei­ch, * Bützow 15-09-1780/3, † Grapenstieten Moorhaus 20-12-1823, dochter van Johann Hinrich Teich en Sophia Catharina Günter, ∞2 Grosz Trebbow 21-05-1824 Wilhelmine Agnete Rienetta (Henriëtte) Liebe, * Schwerin 09-1774, † Gägelow, Wen­dorf, Wismar 01-03-1864, dochter van Johann Carl Gottlieb Liebe en Hanna Sophie Schramm(en), kinderen uit eerste huwelijk:

G.21. Friderica Amalie Julie, * Grapenstieten 21/2-01-1809.

G.22. Maria Dorothea Johanna Henriëtte, * Grapenstieten 12-05-1811.

G.23. Caroline Christiana/Ernes­tine Sophie, * Grapen­stie­ten 21-10-1813, † Wismar 16-04-1876, ∞ Wis­mar (St Marien) 05-05-1848 Johann Joachim Hein­rich Pla­neth, * Wismar 09-10-1819, † Warin 01-11-1902, pan­toffelmaker in Wismar, zoon van Johann Joachim Ernst Planeth en Maria Magdalena Piehl, kinde­ren: 1. Sophie Eleonore Henriëtte Franziska Rose (1848-1888), 2. Wilhelm Carl Theodor (1850-1919). (8)

G.24. Heinrich Friedrich Christian, * Grapen­stieten 21-01-1816/7, lerarenopleiding Ludwiglust 1839-1841, leraar Mummendorf en Neu Gülze 1844-1879, daarna Schillenberg, Wehlau, Oost-Pruisen, ∞ Louise Sophie Eleonore Hübner, * Grapenstieten 07-01-1815, † Boizenburg 23-12-1898, dochter van Carl Gottfried Hübner, # 1845-1948 Tramm, Krivitz, Boitzenburg/Elbe, 1844-1879 Neu Glüze, daarna Oost-Pruisen, kinderen:

G.241. Maria Wilhelmine Friederike Louise, * Tramm 07-02-1845, † Boizenburg 15-12-1889, ∞ Boizenburg 17-03-1885 Jürgen Heinrich August Steffens, * Hitzacker 07-03-1830, zoon van Christoph Steffens, weduwnaar 1881 Catharine Sophie Elize Pegel).

G.242. Heinrich Carl Friedrich, * Tramm 23-07-1848, † Hamburg 19-03-1924, ∞ Pauline (Pearl) Sophie Adele Rühmann, * Hamburg 14-12-1854, † Hamburg 27-08-1938, dochter van Christian Andreas Heinrich Rühmann en Christina Henrietta Klangwald, hertrouwd Beatke, kinderen:

G.2421. Harriet Johanna Sophie, * Hamburg 14-04-1876, † Hamburg 25-10-1938, ∞ Hamburg 11-10-1901 Martin Carl Schröder, * Pritzwalk, Ostgritnitz 08-03-1873, zoon van Wilhelm Franz Joachim Schröder en Emilie Luise Dorothea Gennburg, zoon Erwin August Schröder naar Virginia.

G.2422. Emma Franziska Christine Pauline, * Hamburg 05-11-1878, † Texas City, Galvestone TX 25-12-1970, ∞ Galveston Angels Caso.

G.24221. Bertha Pearl, ∞ Galveston 15-07-1914 Antonio Leo Caso.

G.2423. Christian Heinrich Louis, * Hamburg 03-09-1889, † Hamburg 25-..-1964, eigenaar van de fa. Heinrich Meyerfeldt, ∞ Altona 07-09-1907 Elsa Wilhelmine Henriette Holst, * Altona 28-10-1883, † Hamburg 28-08-1944, dochter van Johan Heinrich Holst en Auguste Emilie Bähr.

G.24231. , eigenaar fa. Heinrich Meyerfeldt.

G.242311. Christian, * 1960, eigenaar fa. Heinrich Meyerfeldt, # Flagentwiet 54, Hamburg, ∞ Petra, planoloog, binnenhuisarchitect, 2003-2014 bedrijfsleider Tischlerei Meyerfeldt, # Alstertor 20, Am Sandtorpark 12, Hamburg-Altstadt, Hochholdsweg 16a, Hamburg, twee kinderen:

G.2423111. Clara Charlotte, Gymnasium Oberalster Hamburg, klas 8C 2003-2004, Leibniz Universiteit Hannover architectuur 2014,

G.2423112. Hans Henry, Gymnasium Oberalster Hamburg, klas 9C 2003-2004.

G.242312. …, twee kinderen:

G.2423121. Alex(ander), * 10-03-1991 voetbalspeler.

G.2423122. Aaron, * 29-03-1994, voetbalspeler, student rechtswetenschappen Schristian-Albrecht-Universität, # Nordstedt, # Kiel.

G.2424. John Carl Eduard, * Hamburg 24-09-1882, † Hamburg, Tischlermeister, ∞ Hamburg 14-11-1908 Martha Ida Caroline Louise Heinrich, * Lütchenburg 20-08-1885, † Hamburg 28-07-1943 (geallieerd bombardement), dochter van Gustav Adolph Heinrich en Johanna Margaretha Caroline Lorenz, kind:

G.24241. Herta Emma Else, * Hamburg 08-06-1910, † Hamburg 28-07-1943 (geallieerd bombardement), ∞ Hamburg 16-05-1936 Willy Friedrich Paugels.

G.2425. Johannes Carl, * 18-07-1900, † Hamburg 07-05-1943, ongehuwd.

G. 243. Sophia, * Boitzenburg 1853.

G. 244. Johannis Heinrich Friedrich, * Boitzenburg 01-06-1855, † Hamburg 09-04-1903, ∞1 Hamburg 25-03-1880 Emma Lucia Johanna Pauline Schöttiger, * Hamburg 24-08-1854, † Hamburg vóór 1883, dochter van Joachim Christoffer Schöttiger en Johanne Caroline Mathilde Dose, ∞2 Hamburg 21-03-1883 Auguste Christiana Bertha Timmann, * Hamburg 03-10-1859, dochter van Alcke Timmamm, ∞3 Hamburg 01-06-1894 Maria Friederike Grühn, * Altona 23-03-1862, † Hamburg 15-05-1915, dochter van Johann Jürgen Ludwig Christian Grühn en Auguste Sophie Caroline Nath, zoon uit (1):

G.2441. Emil Paul Johannes Richard, * Hamburg 13-06-1880, † Hamburg 06-12-1930, ∞ Hamburg 16-04-1905 Hermine Friederike Lerche, * Hamburg 22-06-1879, † Hamburg 08-12-1942, zoon van Johann Heinrich Wilhelm Lerche en Catharine Margarethe Rebecca Runtermann, zoon:

G.24411. Hermann Emil, * Hamburg 22-04-1913, † Hamburg 07-07-1945, ∞ Liselotte Zinn.

G.25. Johanna Louisa, * Grapenstieten 30-08-1819, † Stralsund 18-11-1895, ∞ Stralsund (St Marien) 10-05-1846 Johann Frie­drich Christian Käding, * Lü­dershagen 03-12-1820, † Stral­sund 03-03-1875, bur­ger en gediplomeerd kleer­ma­kers­baas, zoon van Jacob Käding (Hol­lan­der) en Sophia Den­zien, kin­de­ren: 1. Maria Caroline Louise (1847-1849), 2. Louise Maria Charlot­te (1848-), 3. Friederika Elisa­beth Ch­ris­tiane (1849-1849), 4. Carl Gustav Martin (1851-1851), 5. Gus­tave Maria Friederika (1852-1852), 6. Wilhelm Christi­an Heinrich (1853-1854), 7. Johan­na Rudolp­hine Gusta­ve (1855-1855), 8. Martha Albertine Henriëtte (1857-) en 9. Paul Hein­rich Ehrenreich (1861-1864).

G.26. Charlotta Dorothea Maria, * Grapen­stie­ten 07-06-1822, † Grapenstieten 24-11-1822.

Uit de kreis Segeburg tussen Hamburg en Kiel komen de volgende personen, die nauw aan bovenstaande familie verwant zijn, maar hoe precies is nog onderwerp van onderzoek. In dit gebied is ook Katrin neergestreken, die uit Rostock komt.

Thorsten, * Neustedt-Ulzburg 30-07-1963, zeebevrachter, ∞ Ute Hamann, * Wahlstedt, Sleeswijk-Holstein, # 2000 Henstedt-Ulzburg, Hoogenmoor 18, # 2005 Obenhauptstraase 7, Hamburg.

1983 Lessing-Gymnasium, Nordstedt; 1989-1991 Deutsche Aussenhandels- und Verkehrsakademie; 1991-2001 Export Supervisor Backhaus; 2001-2008 Branch Manager Ocean Freight, Cargo Partner; 2009-2013 Ocean Freight Manager Germany UPS; 2013-2015 Sea Freight Manager Germany Dachser; 2015- Head of Ocean Freight Germany / Member of the Board, Stute Logistics.

G.? Peter, procuratiehouder  “Linertally” HRO Ladungskontrollges, bedrijfsleider Cargo-Service Hanse-Tally-Kontor,  # 2000 Norderstedt, Walter-Gropius Weg 1C. Ute, Elke.

G.? Markus, * 1970, bankier, ∞ Clara, bankier, 18-04-2004, bevestiging door Pastorin Ross, Ev.-Luth. Vicelinkerk Sasel, zoon:

1. Moritz, * 2002.

G.?. Stefan, eigenaar bedrijf vioolkammen en dieLagerei, Grusonstrasse 40, Hamburg, ∞ 14-07-2010 Andrea, coaching volgens ‘Rosa Rechtsteiner Methode’, 2005 Hamburg, Mundsburger Damm 23, Anton-Ree-Weg 50, forma TMS.

G.?. , ∞ 15-06-2016 Anissa, * Cairo, studie English School Genève, # Hamburg.

 

  1. Bürgerbuch der Stadt Grimmen 1707-1853, folio 3.
  2. Evangelisches Pfarrambt Stralsund, St. Jürgen 1871/307. Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald, 0.1.3 Universitätsgericht, UG 145. Untersuchung gegen die Gebrüder Rau wegen eines zerrissenen Rockes Nachtwächter, Körperverletzung und Beleidigung. Ärtzliches Attest des Stadtchirurgen Nichterlein, ausgestellt für den Wächter Meyerfeld. UG 55. Untersuchung gegen den stud. theol. Johann Glöl wegen nächtlicher Ruhestörung und Beleidigung der Nachtwache. Vernehmung von Nachtwächter Meierfeld.
  3. Evangelisches Pfarrambt Stralsund, St Marien 1866/262.
  4. Bürgerbuch der Stadt Grimmen 1707-1853, folio 27 (de familienaam luidt daar MEYNFELD). Stadtarchiv Stralsund, Rep. 16, doc. 1504. Brieven Doris Tonn 03-2013 [CG].
  5. Evangelisches Pfarrambt Stralsund, St. Jacobi 1849/175, St. Marien 1882/479 en 1897/.
  6. Evangelisches Pfarrambt Stralsund, St. Jacobi 1855/58, St. Johannis 1884/591 en 1900/478.
  7. Navolgende deelgenealogie is ontleend aan het Mecklenburgi­sches Kirchen­bu­chamt: Beiden­dorf, doop 1809, 1811, 1813, 1817, 1819 en 1822, be­graaf 1822 en 1823; Bü­tzow, doop 1780, trouw 1771; Gross Trebbow, trouw 1824; Proseken, be­graaf 1864; Wismar (St Georg), trouwregis­ter 1815; Wismar (St Marien) trouwregis­ter 1848.
  8. B. Koerner, “Mecklenburgisches Geschlechterbuch”, deel III, Görlitz 1935 (Deutsches Geschlechterbuch, deel 88), pag. 260.
  9. P.M.